​ جشن سودآوری بانک صادرات ایران در مجمع سالیانه که به صورت آنلاین برگزار گردید

مجمع عمومی عادی سالیانه سال مالی منتهی به ٢٩ اسفندماه سال ١٣٩٨ بانک صادرات ایران با حضور اکثریت سهامداران، صبح سه‌شنبه٣١ تیر ماه ۹٩ به صورت آنلاین و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط شرکت رایان نیک تجهیز و سامانه روکا برگزار شد و صورت‌های مالی بانک به اتفاق آرا مورد تصویب قرار گرفت.

به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، همزمان با برگزاری این مجمع که با حضور نمایندگان دولت، سازمان بورس و اوراق بهادار تهران، حسابرس و بازرس قانونی، مدیرعامل، اعضای هیئت‌مدیره، معاونان، مدیران و سهامداران در محل برج غدیر بانک صادرات ایران به صورت آنلاین (برخط) برگزار شد، صورت‌های مالی سال مالی منتهی به ۲۹ اسفندماه سال ١٣٩٨ شرکت بانک صادرات ایران (سهامی عام)، پس از استماع گزارش هیئت‌مدیره، حسابرس و بازرس قانونی، مورد تصویب سهامداران قرار گرفت.

سهامداران بانک صادرات ایران به دلیل شیوع بیماری کرونا، از طریق اینترنت و با استفاده از لینک  live.bsi.ir در مجمع حضور یافتند.

در این مجمع که با حضور بیش از ٥٧ درصد سهامداران بانک برگزار شد، سازمان حسابرسی به مدت یک سال به عنوان بازرس و حسابرس قانونی بانک و روزنامه‌های کثیرالانتشار  اطلاعات و دنیای اقتصاد برای درج آگهی‌های مربوط به مجامع عمومی برگزیده شدند.

براساس صورت‌های مالی حسابرسی شده منتهی به پایان سال ١٣٩٨ سود هر سهم بانک صادرات ایران با افزایش ١٠٩ درصدی به ١٤ ریال رسید. در پایان این سال سود خالص بانک نیز با همین میزان افزایش به دو هزار و ٥٠٠ میلیارد ریال افزایش یافت.

بر این اساس، مجموع کل سپرده‌های بانک صادرات ایران در پایان سال ٩٨ با بیش از ٣٦ درصد افزایش، از دو هزار و ٣٢٠ هزار میلیارد ریال فراتر رفت.