پخش زنده مجمع عمومی بیمه ملت

مجمع عمومی عادی سالیانه بیمه ملت با حضور 76 درصد سهامداران برگزار شد و صورت‌های مالی سال ۱۳۹۸ این شرکت به تصویب رسید.

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت بیمه ملت با حضور 76 درصد سهامداران، مدیرعامل و اعضای هیات‌مدیره بیمه ملت، نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار، نماینده بیمه مرکزی و سازمان حسابرسی شاخص‌اندیشان در سالن کنفرانس مرکز همایش‌های بیمه ملت به صورت آنلاین برگزار شد و صورت‌های مالی سال 1398 این شرکت به تصویب رسید.

بر اساس این گزارش، استماع گزارش هیأت‌مدیره و بازرس قانونی، بررسی و تصویب صورت‌های مالی مربوط به عملکرد سال مالی منتهی به پایان اسفند 1398، اتخاذ تصمیم در خصوص تقسیم سود سال مالی 1398، انتخاب حسابرس و بازرس قانونی برای سال مالی منتهی به 1399، تعیین روزنامه کثیرالانتشار به منظور درج آگهی‌های شرکت، تعیین حق‌حضور اعضای غیرموظف هیات‌مدیره، تعیین پاداش هیات‌مدیره، انتخاب اکچوئر رسمی و علی‌البدل و سایر مواردی که تصمیم‌گیری راجع به آن در صلاحیت مجمع عمومی عادی است؛ از موارد دستور جلسه ذکر شده بود که طبق مقررات اساسنامه پس از تشکیل هیات‌رییسه با حضور نماینده سازمان بورس، نماینده بیمه مرکزی و حسابرس مستقل و 76 درصد از سهامداران در سالن کنفرانس مرکز همایش‌های بیمه‌ملت برگزار شد.

همچنین، در سال مالی منتهی به پایان اسفندماه سال ۱۳۹۸ با تصویب مجمع به ازای هر سهم 140 ریال سود تقسیمی به سهامداران تعلق گرفت.

شایان ذکر است؛ در برگزاری این جلسه آنلاین، عملکرد خوب و مناسب بسترهای مجازی برای برگزاری جلسه آنلاین نقش بسزایی در گردآوری سهام‌داران بیمه ملت برای برگزاری این مجمع، ایفا کردند. برگزاری پخش زنده مجمع آنلاین بیمه ملت توسط سامانه روکا بود.